Ekim 31, 2014

Anadolu Yakasının Alternatif Kahve Mekanları

Bir kahve meraklısı olarak üzülerek söylemek istiyorum ki İstanbul'da çok iyi kahve içtim diyebileceğim hiç bir yer olmadı bugüne kadar. Starbucks kahvesini hiç sevemedim. Aralarında beni biraz tatmin eden Cafe Nero'nun filtre kahvesi oldu ama sanırım artık işler değişiyor. Alternatif kahve seçeneklerinin olduğu yeni yerler keşfettik geçenlerde. Hiç ummadığım kadar iyi kahveler içtim, kahveyi yapanlarla sohbet ettim ve kahve adına biraz umutlandım. Kahveyi iyi bilen, "ben genelde sumatra içerim" dediğimde o zaman size şu kahve hitap eder diyen insanlarla karşılaşmak epey keyifliydi. Bu yeni adresleri hemen sizlerle de paylaşmak istedim.

İlki CoffeeNutz. Kozyatağı'nda oldukça sessiz sakin bir sokakta yer alıyor. Yürürken rastgelmeniz pek mümkün değil. O yüzden tavsiyem GPS'inize adresini girin ve ara sokaklarda gözünüzü dört açın. Kavrulmuş ve öğütülmüş taze kahvelerinden ya da soğuk demleme (cold drip) kahvelerinden birini deneyebilirsiniz. Bizim menü de hem sıcak kahve hem de cold drip vardı. İkisi de ziyadesiyle memnun etti bizi.  Eğer kim gidecek şimdi Kozyatağı'na derseniz, başka bir alternatif ise Cold Drip ürünlerini online satın almak. Firmanın online satışı olduğu gibi, kahve üzerine oluşturdukları eğitim programları da var. Detaylara internet sitelerinden (ya da buraya tıklayarak) ulaşabilirsiniz.

 

İkinci durak ise Bağdat Caddesi'nde Drip Coffeeist. Burada da soğuk demleme (ya da damlatarak demleme) kahve içmeniz mümkün. Taze ve lezzetli kahve için iyi bir adres olduğunu düşünüyorum. Kahveyi iyi bilenin elinden içmek, iyi kahve fikrinizi mutlaka değiştirecektir. O yüzden siz siz olun bu gurme kahve mekanına bir uğrayın. Haftasonları oldukça kalabalık oluyor. Menü de kahve dışında çay, türk kahvesi ve tatlı da var.

 
Adresler
CoffeeNutz: 19 Mayıs Mah. Ozan Sokak Dilek Apt No:3A Kozyatağı
Drip Coffeeist: Noter Sokak Ahtep Apt No:17C Şaşkınbakkal

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder